25 гру

Саме під таким девізом розгорнулася програма "Різдвяних кувань" в Ібзітці, Австрія, з 20 по 21 грудня 2014р. Не випадково - незважаючи на індустріальний прогрес, досягнення в галузях освіти та медицини, світ не став дивитися в майбутнє більш упевненим поглядом, навпаки - усі ми з жахом бачимо нескільки крихке і хитке життя людини під її власним керівництвом. Воля, яку дарував Творець людям виявилася надзвичайно важкою ношею для людини, не здатної змиритися під руку Господа. Як висловлюють філософію свободи в металі ковалі з усього світу можна буде подивитися й прочитати в весняному номері «КМ» за 2015 рік, а поки що ми пропонуємо Вашій увазі невеличкий фоторепортаж.

DSC 6603

Детальніше...

28 лис

 

В теплій та дружній атмосфері 28 листопада в Національному музеї українського народного декоративного мистецтва відкрила свої двері глядачам виставка «КВАДРА міні-метал. Ювелірне мистецтво – міні-емалі». Ця подія, у якій взяли участь 18 ювелірів та 11 емальєрів (багато з яких – члени Національної спілки художників України, Спілки дизайнерів України, а також Заслужені художники України), відбувається один раз на чотири роки і є фактичним звітом розвитку авторського золотарства в Україні. Особливою родзинкою цьогорічної експозиції були емалеві твори таких відомих митців України, як Олександр Бородай, Станіслав Вольський, Віталій Хоменко, Іван Юрков, Станіслав Юшков, Михайло Ніколаєв, Тетяна Колечко, Устим Федько, а також молодих талановитих художників – Олександри Барбалат, Марії Зенькової, Марії Луцик. Детальний репортаж перебігу виставки та роздуми щодо сучасного стану ювелірної галузі в нашій країні від пані Лілії Пасічник, автора концепції арт-проекту, куратора заходу та мистецтвознавця, читайте у журналі «КМ» №3-4 осінь-зима (37-38) 2014р.

---

Детальніше...

15 лис

13 листопада 2014 року на своє професійне свято – День Козьми і Дем’яна, покровителів ковальського ремесла, - ковальська спільнота, у своїй більшості, працювала не покладаючи рук. На Київщині, ковалі та зварювальники зібралися у селищі Рокитному, щоб виготовити та передати на Донеччину через волонтерів «буржуйки» На заході, який організувала «Кузня Росич» (Юрій Виродов та працівники кузні), загальними стараннями зварювальників і ковалів було виготовлено одинадцять печей. 

Не залишились осторонь жінки та діти – перші зв’язали шкарпетки та светри, щоб зігріти наших вояків, другі виробили маскувальну сітку, а також написали численні листи і підготували малюнки, щоб підтримати бойовий дух української армії.
Докладну інформацію можна прочитати у «КМ» №3 осінь-зима (37-38) 2014р. Дякуємо усім, хто долучився до освітлення події і надіслав фото до редакції!

DSCN4890

Детальніше...