01 Lis

 

Вкотре стіни Замку-Музею міста Е стали свідками традицій – цього разу мистецьких. Сьомий салон мистецтва металів «Les Fevres» розгорнув європейське похідне горно з 16 по 18 жовтня 2015 року. Плеч-о-пліч з французькими митцями, які прибули з усіх куточків Франції, протягом трьох днів працювали ковалі Бельгії, Англії, Нідерландів, України, Росії, Іспанії, Чехії, Ізраїлю... Їх наснага, амбіційність і професіоналізм випробувалися в спільній роботі, яка мала бути викувана заввишки в три метри за ескізами чеського коваля Давіда Габермана, що представляла сузір’я ведучих муз (архітектури, літератури, живопису, театру, музики) у вигляді параду планет.

DSC 1548

Паралельно на площадці розгорнулися численні дійства: створення шестиметрової металевої стрічки-арки «Квартал Моріс» (Quartier Morris), яке виконувала спільнота з Компаньйонів Об’єднаної Справи (Compagnons des Devoirs Unis), підковування коней, кування леза шпаги, кування обличчя людини на замовлення, майстер-класи для дітей із кування та гарячого емалювання. Майстри ножової справи та годинникарі були представлені в окремих павільйонах. Численні професіонали з мистецтва металів займали окрему залу, а в Замку були виставлені роботи молодих митців. Сергій Торуля, викладач РЦПТО та Валерій Двуречінський, генеральний директор ТОВ «Ковальська Майстерня» викували музу з флейтою, в чаші якої ростиме невеличкий садок. Скульптура була подарована місту Е. Окрім того, українці взяли участь у куванні елементів для колективної скульптури. Шалений успіх мала експозиція Класичного Ювелірного Дома Ігоря Лобортаса – за відгуками численних відвідувачів, подібні шедеври культурного масштабу мають прикрашати зали провідних світових музеїв і галерей.
Редакція журналу «КМ» запрошує усіх охочих ознайомитися із перебігом одного із потужних ковальських заходів на шпальтах видання!

Więcej…

28 Wrz

DSC 1232

Редакція «КМ» рада представити усім поціновувачам художнього металу нове видання ЛНАМ, факультету історії та теорії мистецтва, збирачем якого виступив доктор мистецтвознавства, художник декоративно-ужиткового мистецтва пан Ростислав Шмагало – «Енциклопедія художнього металу. Том II. Художній метал України XX-поч.XXI ст.» Видання побачило світ у 2015р. Другий том подає типологічні ланки, мистецтвознавчі експертні оцінки галузей ковальства, ювелірства, художніх лиття, емалі та зброярства України XX –початку XXI ст. У цілісному контексті розглядається і творчість митців українського походження поза Батьківщиною у світі як багатостороннє транс культурне явище. Видання містить систематизований корпус літератури та понад 600 ілюстрацій. На сторінках представлений каталог майстрів сучасного ювелірства, емальєрства, ковальства та зброярства України – понад 140 імен. Книга є частиною трилогії, що системно долає інформаційні бар’єри на шляху до пізнання художнього металу.
II Том «Енциклопедії художнього металу. Художній метал України XX-поч.XXI ст.» містить 276 сторінок, книга представлена у твердій палітурці. Видання можна замовити у редакції «КМ» за тел. (044) 451-45-43, 537-33-39 або моб. 095-698-07-35. Вартість – 350,00 грн. Доставка усією територією України через «Нова Пошта» за рахунок замовника.

Więcej…

31 Sie

 

DSC 1072

Перші гості IV Міжнародного ковальського фестивалю почали збиратися у мистецькому готельному комплексі «Хутір» вже 28 серпня. Ті, хто не встиг доїхати, мабуть жалкували, адже ковальська вечірка в зазначений день давала можливість ознайомитися із творчістю Артема Вольського та презентацією II тому ковальської енциклопедії XX-XXIст. ЛНАМ. Традиції презентувати розвиток власної творчості із художнім металом, за задумом організаторів, буде поширюватися й надалі. 

Загальна скульптура за авторством Артема Вольського у вигляді дерева, в кроні якого, як плоди, розміщені такі життєві цінності як духовність, час, любов, достаток, мир, родина, милосердя, стала ще однією філософською роботою парку Молоді на Лебединці. Руки, що захищають дерево скульптури, яскраво нагадують про те, що усі дари в наших руках, а від нас особисто залежать ті цінності, які ми вибираємо.
Конкурс ковальської скульптури проходив за темою «Патріотизм» і традиційно оцінювався усіма учасниками-ковалями фестивалю. Перше місце, фактично одностайно, отримала робота «Кузні Росич» із Рокитного Київської області за композицію-пам’ятник усім загиблим за свободу і незалежність України «Воля або смерть». Твір виконаний не лише на високому професійному рівні, але й глибоко близький українцям, відтак відкрите голосування віддало йому і приз глядацьких симпатій. Друге місце отримали Віктор Балдич та Станіслав Трофімов із Рівного за роботу «Карта України», а третє виборов Андрій Бурковський з міста Вишневець Тернопільської області за твір «Символ влади», в якому можна побачити стилізовані символи керування, оббріхування та підступності політичного світу. Так, Троянський кінь з’являється усюди, коли замість поваги до свого народу авторитети країни демонструють жадобу до збагачення, зрадливість і віроломство.
На фестиваль до Рівного з’їхалися представники ковальської спільноти з 11 областей України, від Закарпаття до Краматорську, від Запоріжжя до Сум.
Новою традицією стало також представлення виставки художників-ковалів. Цього року свої творчі здобутки й пошуки у матеріалі демонстрував Роман Велігурський.

Więcej…