01 Jul

 

 35

В рамках «ЗДВИГу-2015» в гончарній столиці України за ініціативою Національного музею-заповідника українського гончарства відбувся ЧЕТВЕРТИЙ Національний фестиваль гончарства та було підведено підсумки П’ЯТОГО Національного ковальського фестивалю «ВакулаФЕСТ-ХХІ», що тривав у Опішному з 22 по 27 червня 2015 року.
Цього року захоплююче дійство переродження в полум’ї бездиханного металу в одухотворений Образ зібрало вісьмох майстрів своєї справи. Серед учасників – Владислав Вишневецький (Полтава); Мар’ян Калічак (Дрогобич, Львівщина); Сергій Місько (Комсомольськ, Полтавщина); Ніка Музичко (Львів); Максим Солодков (Полтава); Олег Філевич (Червоноград, Львівщина); Олександр Шкурапет (Кременчук, Полтавщина), Сергій Курило (Лебедин, Сумщина). За програмою п’ятиденного мистецького змагання 2015 року, учасники презентували на розгляд Журі твори, виготовлені в двох номінаціях: у категорії домашніх ковальських робіт – панно на тему «Символи оновленої України», та в категорії демонстративних робіт – декоративну скульптуру на тему «Гармонія буття».
У номінації «Символи оновленої країни» третє місце посіло панно «Рій як символ єдності» Владислава Вишневецького, друге місце – панно «Герб України – стрічка Мебіуса» Олександра Шкурапета, перше місце отримало панно «Єдність вільних птахів» Мар’яна Калічака. У номінації «Демонстративна робота» переможців визначено наступним чином: третє місце – «Кохаймося» Ніки Музичко та Олега Філевича, друге місце – «Євангеліє – блага вість» Олександра Шкурапета, перше місце – «Хаос і логос» Мар’яна Калічака. Рішенням Журі, Гран-прі нинішнього ковальського фестивалю присуджено Владиславу Вишневецькому за декоративну скульптуру «Модуль UNIVERSUM». «Зараз наповнює те приємне відчуття, коли люди намагаються зрозуміти, те, що ти хочеш передати у своїй роботі. Це неабиякий стимул, щоб самовдосконалюватись і розвивати свій внутрішній світ надалі», – поділився враженнями переможець «ВакулаФЕСТу».
Своїми думками та поглядами з мистецького синтезу учасники фестивалю в Опішному діляться з читачами та сторінках «КМ» №3-4(41-42)2015р.

Weiterlesen...

03 Jun

 DSC 9745

Згадуючи закордонну подорож нашої групи до французького міста Вільнев д’Аск, відвідини невеличкого містечка Брюгге у Голландії закарбувалися, мабуть, з найбільшими творчими враженнями. Весь центр міста, занесений до пам’яток світової культури під охороною ЮНЕСКО, фактично складається з десяти тисяч будинків, кожен з яких є живою легендою архітектурного мистецтва. Брюгге взагалі надзвичайне місто в архітектурному вимірі – його небувалий розквіт в XIII-XV століттях, а потім швидкоплинне забуття із зубожінням, в якійсь мірі законсервували величезний пласт культурної світової спадщини, що сьогодні втамовує спрагу величезної кількості туристів. Пропонуємо вам прогулятися світлинами мистецького Брюгге та завітати до ковальських цікавинок міста до журналу «КМ»

Weiterlesen...

20 Mai

DSC 9577

Поїздка до Франції у містечко Вільнев-д’Аск (Villeneuve-d’Ascq) українських митців з художнього металу, організована редакцією журналу «КМ» тривала тиждень. Метою нашого перебування була участь в IV ковальському пленері «Свято кування» (Forge en Fete), організованого завдяки зусиллям асоціації ковалів «Zele-Fer» та адміністрації Музею Просто Неба (Musee de Plein Air) з 16-17 травня 2015р. 

Weiterlesen...