Прагнення родини Шапошників Оксани і Олександра створити в рідному місті ковальський парк скульптур знайшло відклик як серед активістів ГО «Гром», так і серед керівництва Бердянського машинобудівного професійного ліцею (ПТУ№19), де Олександр працює наставником з ковальської справи. Директор ліцею Сергій Дудукалов гаряче підтримав ідею проведення фестивалю, звернувшись до мера міста Бердянська пана Володимира Чепурного. Ідея сподобалася і до праці підключився виконавчий комітет Бердянської міської ради, зокрема Олексій Холод і Олена Фойт. Ось так перші струмки почали збиратися в потужну «Сталеву хвилю». Організатори фестивалю щиро дякують також генеральному спонсору ПАТ «Бердянські жниварки» та компанії «John Greaves», а також спонсорів – міні-готелю «Тиха Гавань» та складу-магазину будматеріалів «Будмаркет», компанії «Ascet Shipping Limited» та допомогу багатьох інших. Ця злагоджена робота і дала можливість створити справжнє свято, як мешканцям міста, так і власне, учасникам дійства.

DSC 9084
Завдання фестивалю полягало в оформленні колективної композиції «Глобус», відтак за спільною радою, ковалі прийняли рішення кувати частинки полум’я внутрішнього шара, які були органічно поєднані в єдине ціле в останній день заходу. Зовнішню поверхню «Глобусу» прикрасили ковальськими творами, які майстри привезли у подарунок місту.
Протягом фестивалю викладачі та студенти ВМПЛ долучилися до кування маків для меморіалу в місті Іпр, Бельгія, присвяченого пам’яті загиблих в роки Першої світової війни.
Усі дії між ковалями координувалися під час нарад. Так, першого дня заходу були окреслені завдання «Сталевої хвили», а також відбулася презентація ковальського фестивалю «Альпенс-2016», яку зробила головний редактор журналу «Ковальська Майстерня» як результат аналізу поїздки до Іспанії.

DSC 8506

DSC 8560

DSC 8609

DSC 8620

DSC 8654

DSC 8684

DSC 8842

DSC 8917

DSC 8922

DSC 8983

DSC 8996

Зазначимо, що сьогодні, Бердянський машинобудівний професійний ліцей залишається єдиним ліцензованим закладом в Запорізькій області, який готує фахівців робочих професій за 12-ма спеціальностями, серед яких токар, слюсар, ливар, зварник, коваль, столяр. Потужний учбово-виробничий комплекс дозволяє водночас навчати понад 800 осіб...

До оглядин дійства запрошуємо на сторінки "Ковальської Майстерні" №2(44)2016!