DSC 6145

Тематично він був пов'язаний із найстарішим спортивним забігом по гірській місцевості в Каталонії під назвою "The Coursa 3 comarques" ("Біг трьої комарок"). Комаркою в Іспанії називають територіальну адміністративну одиницю управління, нижчу за рівнем, аніж автономний регіон чи провінція. Організація, що опікується забігом, святкувала 27 років своїй діяльності, хоча фактично усі мешканці беруть в ньому участь в якості волонтерів з організації заходу або бігунів. Основа композиції мала вигляд траси забігу, а усім гостям ковальської зустрічі пропонувалося створити деталізовані скульптури - бігунів, заввишки до 30 см, рослинності - 30-50см., тварин, будинків та усього, що зустрічається на шляху бігуна, відповідно до ковальскої фантазії.

DSC 7071

Кування відбувалися на ковальській площі імені Хірау Мікеля "Plaça Vella dels forjadors Xirau Miquel" - досвідченого майстра, професіонала ремесла. На протязі трьох днів переносні горна вкрили усю площу - третього дня кількість працюючих майстрів сягнула близько 90 осіб.

DSC 6799

У майстерні Енріке Пла разом із ковалем-дизайнером твору Оером Елордю українці працювали над центральним елементом - фігурою бігунки, заввишки два метри. Після двох днів потужної роботи ковалів Михайло Балабан, Анатолій Рудік, Ярослав Паньків (Івано-Франківск), Торуля Сергій (Рівне), Віктор Камець (Луцьк) вантажівкою перевезли "леді" на загальну площу для шліфування та остаточного зварювання.

DSC 6181

DSC 6198

DSC 6218

Водночас у приміщенні "Fabrica Vella" були розгорнуті експозиції. Безпосередньо у холі глядачів зустрічала українська презентація кованих робіт, яка користувалася великою увагою присутніх. У величезному залі відбувалися дві виставки - художніх творів майстрів та виставка художнього кування на здобуття П'ятої премії "Joan Prat". Після голосування, П'яту премію з художнього кування було вручено майстові Йозепу Сідера (Josep Sidera), який вже 39 років працює в ковальстві без кісті руки, втративши її під пресом. Нагороду в художньому куванні здобув коваль Санті Фарес (Santi Farres) із містечка Торельо за творчу роботу "Стілець".
Деталі відвідин Іспанії українськими майстрами читайте у №2(44) за 2016 рік.

DSC 6964

DSC 7020

DSC 7051

DSC 7069

DSC 7085

DSC 7190

DSC 7972