KM 44_Web__001

Небагатьом майстрам заліза вдається сьогодні знайти час, щоб звернутися до скульптурної пластики «експресивного» металу, підіймаючи на поверхню з надрів побуту соціально-філософські питання. Як відчути цей баланс між виконанням цілковито практичних речей, навіть художнього характеру, та вільним плаванням художника, коли він створює тому, що прагне цього, а не тому, що потрібно заробити на хліб.

Відчуття балансу є таким же значущим, як і питання використання часу. І тим більш вагомо, якщо до нього звертаються молоді митці, характер ремесла яких ще формується. Цікавий аналіз дипломних робіт за цією темою ви знайдете в статті нашого постійного автора – Олега Боньковського, професора ЛНАМ.

Пошук балансу в творчому житті ковалів яскраво спостерігається на фестивалях. Коли рухаєшся по шляху між новонародженим мистецьким заходом, як наприклад, «Сталева хвиля» в Бердянську, та вже зрілими подіями із багаторічною історією, що відбуваються в Альпенсі, Івано-Франківську, Іббзіці, Бад Халі, виникає відчуття постійного руху, нових пошуків, прагнень, врешті – рівноваги світу.

Ці пошуки розквітають як із переосмисленням історичного надбання, яке демонструють студенти Львівського державного коледжу декоративного і ужиткового мистецтва ім. І. Труша за темою «Хрест – як символ», так і переходом від малої скульптурної пластики до великих об’ємних творчих робіт із масивним металом та новими здобутками в ковальському ремеслі від зрілого каталонського майстра Мікеля Хірау.

Рухаємося світом, прислуховуємося до свого внутрішнього світу, прагнемо життєвого і творчого балансу разом із вашим журналом із кованого металу – «Ковальською Майстернею»!

 

Редакція видання
«Ковальська Майстерня»